לפרטים נוספים צרו איתנו קשר –  054-7679121
אימון והדרכת מכירות
"מעולם לא פגשתי אדם שלא ניתן היה ללמוד ממנו משהו"
גלילאו גליליי

כאשר מדובר על תרבות המכירות של הארגון, מנהלי המכירות נמצאים בקושי בכל רגע נתון.

את מי לגייס? מהי ההכשרה הטובה ביותר? וכיצד משמרים אנשי מכירות איכותיים לאורך זמן?.

קבוצת H.G.C יודעת שבנוסף לכל הבעיות שציינו ישנם בעיות נוספות שדורשות מיומניות חדשות ואימון מתמשך לחיזוק ושיפור מערך המכירות.

קבוצת H.G.C מציעה לארגונים במשק הישראלי את הכלים לשפר את מערך המכירות שלהם ואת היכולת להשתפר ממכירה למכירה בכל הזדמנות בעזרת אימון והדרכת מכירות שאותם היא פיתחה.

מטרותיו של אימון והדרכת מכירות?
שפה משותפת בארגון  
צירת שפה משותפת בארגון, גורמת למפגשי אימון המכירות להיות יותר פרודוקטיבים עבור נציגי מכירות ומנהלי הארגון. יצירת שפה משותפת יוצרת הבנה מלאה יותר של הזדמנויות המכירה בארגון ומעניקה למנהלי המכירות שלו את הזמן לחזק את השלבים בהם צריך חיזוק נוסף.
אימון מנהל המכירות  
אימון מנהל המכירות בארגון הינו חשוב ביותר, קובצת H.G.C מעניקה למנהלי המכירות יכולות חדשות ומקצועיות יותר שבעזרתם הם יכולים לשפר ולהגדיל את הזדמנויות המכירה, שימור עובדים, וטכניקות ניהול עדכניות.
קבלת תמונה מלאה על ביצועי המחלקה
פעילות מערך המכירות הינה חשובה מאוד ולכן עלינו לקבל תמונה מלאה של ביצועי המחלקה על מנת לדעת היכן הנקודה החלשה במערך ולשפרה. שילוב של מספר פעולות שציינו יעניק למנהלי הארגון תמונה רחבה ומלאה יותר שתוכל לתת להם את הכלים לבחון את יעילות המערך, עלות תפעולו ועוד גורמים נוספים.
התייעלות מערך גיוס והדרכה  
מנהלי גיוס והדרכה נאלצים לפעול במספר פרמטרים ומול מספר גורמים, פעילות אשר מקשה על יכולות הגיוס והאבחנה של מנהלים. אימון נציגי הגיוס יעניק לארגון את היכולות לשבור מחסומים ולגייס עובדים מתאימים יותר לארגון ולתפקיד בפרט.

שתף:

מאמרים קשורים

_____