5 דרכים שייסעו לכם לזהות כישרון במועמד.

מנהלים רבים יודעים כי גיוס עובדים הינו תהליך ארוך ולא פשוט כלל. מועמדים רבים נדרשים ללמוד על החברה המגייסת, על התפקיד וכמובן פרטי השכר המקובלים. במאמר הקרוב אנחנו נציג בפניכם מספר נקודות שיש לוודא על מנת לזהות כישרון של מועמד וכמובן כיצד נוכל לפתח את יכולות הראיון שלנו.

פיתוח מנהלים HGC - כיצד ניתן לזהות כישרון

1 – ודאו שראיון העבודה לגילוי כישרון התנהל בנפרד

מנהלי משאבי אנוש רבים נוטים לבצע מספר ראיונות אך האם באמת הם יכולים לזהות כישרון?. רוב המנהלים לא יצליחו לזהות כישרון ממועמד מכיוון שלא תמיד אנחנו נשים לב לכישרון של מועמד מבלי שנתאמן ונפתח את היכולות שלנו. לכן כאשר אתם מעוניינים למצוא כישרון בעובד פוטנציאלי לחברה עליכם להקפיד שהראיון התנהל בנפרד ושתהיה לו מטרה אחת בלבד: לזהות דפוסי מחשבה או התנהגות של מועמד החוזרים על עצמם. תשאלו מספר שאלות רב יותר מאשר בראיון רגיל ופחות שיחת היכרות(SMALLTALK).

2 – שאלו מספר שאלות פתוחות

הדרך הטובה ביותר לזהות כישרון היא לתת לבנאדם לדבר, נסו להקשיב למועמד ולנסות לזהות דפוסי התנהגות שיוכלו לחשוף את עצמו מתוך ההחלטות שהוא קיבל בחייו או יקבל בעתיד. נסו לשאול שאלות בסגנון: "עד כמה לדעתך צריך לפקח על אנשים?", "מה גורם לך להרגיש טוב יותר?". לאחר מספר שאלות שכאלה הקפידו לשתוק ולתת למועמד לדבר ולספר כמה שיותר על עצמו כך תוכלו לשפר את יכולת הניבוי שלכם ולהבין אם הוא מתאים לארגון ואיזה כישרון יש לו.

3 – הקשבה

כאשר מועמד מספר על עצמו זה כלי מצויין לניבוי טוב יותר על התנהגות שלו בעתיד. נסו תמיד להקשיב ולהתייחס ברצינות לתשובה של המועמד על מנת שנוכל לנבא את דפוסי ההתנהגות שלו בעתיד. נסו לשים דגש ל"שליפות מהמותן" ככה תוכלו לראות אם דפוס ההתנהגות או החשיבה חוזרת על עצמה.

4 – סימנים

ציינו כבר 3 דרכים שיכולים לסייע לנו לזהות כישרון. אך האם קיימים דרכים נוספות או בכלל סימנים שיכולים לספק לנו רמז שמועמד ניחן באמת בכישרונות?. אז זהו שכן! כאשר אתם מגייסים מועמד לתפקיד מסוים נסו לראות סימנים קטנים שיכולים להעיד על כישרונו של המועמד: הברקות של רגע, רצון ליזום, זרימה תוך כדי פעולה. נסו לחפש תכונות חשובות לעולם העסקים של ימינו כגון סיפוק ולמידה מהירה.

5 – דעו למי להקשיב

אנשי כ.א ומנהלים בכלל נוטים להחזיק רשימת שאלות ובה הם משתמשים בכל פעם שיש להם ראיון עבודה. גם מנהלים טובים נוטים לעשות זאת אך ההבדל הוא שהם שואלים רק שאלות שידוע להם כיצד מגיבים עליהם הטובים ביותר. לכם אל תנסו למצוא את השאלה הטובה ביותר אלה נסו לקבל את התשובה הטובה ביותר ואז תוכלו לזהות מי אותו מועמד שיכול להיות מצטיין

לסיכום

כמו שראינו יש מגוון דרכים לזהות כישרון. . נסו לחדד את השאלות וללמד את המראיין או את עצמכם כיצד ניתן לגייס כישרונות לארגון בצורה טובה יותר זכרו "אנחנו מגייסים עובדים בזכות היכולת שלהם ומפטרים אותם בגלל מי שהם".

קראו גם על: פיתוח מנהלים | CRM לעסקים קטנים

נכתב על ידי – גיל חיים מנכ"ל חברת HGC, יועץ אסטרטגי ומומחה בתחום השיווק והמכירה.
חושבים אחרת או מעוניינים בייעוץ? מוזמנים ליצור קשר >>>> צור קשר

שתפו

שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email

צרו איתנו קשר

מאמרים נוספים