6 דרכים להפיק את המיטב מחברי הצוות!

כבעלי עסקים אנחנו נוטים להשקיע המון ביכולות ובמיומנויות של העובדים שלנו אך זה לא תמיד מספיק. מחקרים רבים הוכיחו שלאווירה נוחה ומזמינה יש השפעה גדולה על מצב הרוח, האנרגיה והעשייה – כך שגם עיצוב המרחב המשרדי או סביבת העבודה שלנו יכולה להשפיע על הפרודוקטיביות שלנו, של הצוות והעסק כולו.

במאמר הקרוב מור סימן טוב בעלת משרד העיצוב "בסימן טוב" תעניק לנו מספר כלים לנו המנהלים ועובדים כיצד עיצוב המשרד ובכלל סביבת העבודה שלנו יכול להשפיע על הפעילות העסקית והפרודוקטיביות של כולנו.

הקפידו על בחירת צבעוניות המשלבת את צבעי המותג

בבחירת הצבעוניות למרחב העבודה, שלבו את צבעי המותג כדי לייצר קו תדמיתי וסגנון עקבי שמשקף את הליבה והחזון של העסק. כך, הצוות יוכל לחוש קשר חזק ושייכות כלפי מקום העבודה ולמעשה לקדם תדמית חברתית חיובית. חשוב לציין, שיש חשיבות מאוד גדולה בבחירת הצבעים המרכיבים את הקו העיצובי, שכן אלה בעלי השפעה פסיכולוגית על אנשים ויכולים לגרום להרגשה שמחה יותר.

תביאו את חזון החברה לקדמת הבמה

חשבו לרגע איך הקמתם את העסק, מה הייתה התחושה שלכם, איזה רצון וחלום ליווה אתכם והביאו את העסק לאן שהוא עכשיו? תצהירו על קיר גדול במרחב משותף מה המשימה או החזון של החברה שלכם. בין אם זה הצוות או אורחים שמגיעים למשרד, מבט לעבר המסר הגדול, מהווה תזכורת לערכים שמגלם העסק ותזכורת טובה לבצע אותם. לדוגמא : TED: Spread ideas.

יצירתיות

כיוון שלכל אחד מהצוות יש את הטעם והסגנון האישי שלו, דרבנו את הצוות לשלב אלמנטים שיישרו עליהם מוטיבציה ואנרגיה לאורך היום. זה יכול להיות תמונה גדולה עם משפט השראה או פוסטר של דמות אהובה, לוח שנה גדול ודקורטיבי שעוזר בשמירה ועמידה בזמנים, או אפילו ציור קיר של האמן מועדף עליהם.

נשנושי בריאות

החזיקו במקום העבודה תצוגה צבעונית של נשנושי וחטיפי בריאות, קערת פירות ומים זמינים, שיעודדו את הצוות לאכול בריא לאורך יום העבודה. כך הם יוכלו להישאר חדים ומרוכזים כאשר הם זקוקים להפסקת  אנרגיה. 

הבליטו הצלחה וגיבוש

בין אם אתם לוקחים חלק בפעילויות התנדבותיות או פעילות של כיף וגיבוש הצוות – הפכו את הרגעים האלה לזיכרונות ע"י צילום, מסגור ותלייה של הפעילויות ברחבי המשרד. מבט חטוף בהם מדי פעם, יזכיר לצוות כמה טוב היה לעזור לאחר, או עד כמה הם חלק בלתי נפרד מהחברה – מה שיעודד תחושת שייכות ומעשים טובים.

הכניסו חיים למשרד

הפיחו חיים חדשים במשרד ע"י הוספת צמחים ועציצים – אלה יכולים להפריד בין חללים בצורה טבעית וגם לשפר את איכות האוויר במשרד. בין אפ צמחים חיים המתאימים לחללים סגורים או בין אם צמחיים יבשים, הכניסו את הטבע פנימה, צרו אווירה יותר טבעית וזורמת במשרד.

לבסוף

בסופו של דבר, העיצוב בין אם בבית או במשרד משפיע על האווירה, האנרגיה והעשייה של כל אחד מאיתנו – לכן חשוב שהעיצוב יהיה מזמין, נוח ומשפר מצב רוח שכן כל אחד רוצה להגיע למקום עבודה שנעים לו. משרד מעוצב הוא משרד שכיף להגיע אליו ונותן מוטיבציה ואנרגיה לצוות כדי לעשות את העבודה על הצד הטוב ביותר. תחשבו רגע, איזה תחושה זה מעורר בכם כשמשקיעים בכם, בנוחות שלכם ובעיצוב מסביבכם – תחושה של חיבור עמוק והערכה שאתם שואפים שכל אחד מאנשי הצוות יחוש. תפוקה של עובד שמגיע לעבודה בהרגשה טובה ותחושה של חיבור עמוק לארגון, תגדל באופן אוטומטי מבלי אפילו שתשימו לב.

קצת על הכותבת

מור נוימן סימן טוב, בעלת העסק "בסימן-טוב" לעיצוב הבית – בדגש על יצירת סביבת חיים הרמונית. "מאמינה שהבית שלנו, ואיך שאנחנו בוחרים לעצב ולסדר אותו משפיע על האנרגיה ועל העשייה שלנו"
מור נוימן סימן טוב טלפון 054-3970873
instagram – besiman_tov
Facebook – בסימן טוב

למאמר הקודם בסדרת המאמרים של מור נוימן סימן טוב – לחצו כאן

שתפו

שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email

צרו איתנו קשר

מאמרים נוספים